Muusika- ja matkafestival Seto Folk tuleb sel aastal ka Treski Küüni! Festivali kõige magusamal, laupäevasel päeval toimub Treskis kaks erikontserti – Puuluup koos visuaalkunstnik Sveta Bogomolovaga ning Maarja Nuut & Hendrik Kaljujärv. Festivalipassid müügis Piletilevis, kontserdipiletid müügil kohapeal.

Kontserdid toimuvad 17. juunil

15:00 Puuluup + Sveta Bogomolova

19:00 Maarja Nuut & Hendrik Kaljujärv

Puuluup juhib hiiu kandle jõhvkeelte võnked läbi efektiplokkide ja luuperi ning kasutab alternatiivseid mängutehnikaid ja heli tekitamise võimalusi. Hiiu kandle mahedale sahinale lisanduvad elektrooniliselt võimendatud kajad, koputused, kriuksud ja krabinad. Kõlade virvarris säilitatakse läbiva joonena siiski pilli naturaalne helivärv. Tekib kahekõne pilli tuttava loomuliku heli ning selle elektrooniliste variatsioonide vahel.

Puuluup läheneb hiiu kandle mängutehnikale ja repertuaarile mänguliselt, laenates ja segades erinevatest muusikatraditsioonidest pärit motiive. Muusika on kohati tantsuliselt pulseeriva rütmiga ning kohati filmilik ja tume, hiilib muistsete Vormsi talharpamängijate kambrites ja kandub neist oi kui kaugele... Kõige sellega avaldab Puuluup austust hiiu kandlele nii tema traditsioonis kui ka tänapäeva uutes võimalustes. Inspiratsiooni ammutatakse Vormsi öödest, novembrikuu trammidest, haiglates tervenejatest, armunud narkomaanidest ja Antonio Vivaldist.

Ramo Teder (Pastacas) – hiiu kannel, elektroonika

Marko Veisson – hiiu kannel, elektroonika

Sveta Bogomolova – visuaalid


Maarja Nuut on viiuldaja ja laulja, kelle muusika loob kihilise helipildi ruumis, kus minimalism ja eksperimentaalne muusika kohtuvad traditsiooniliste tantsulugude, laulude, juttude ja live-luupimisega.

Oma loomingus otsib ta ärksa ja lõdvestunud seisundi tasakaalu, nagu kass, kes on igal hetkel valmis hüppama. “See seisund on impulss, millest sünnib muusika ja tahtmine pikendada hetkesolekut, keskendumist, mis muudab mu pilku, kõrva ja tajuviisi. Siis on alati “praegu” ja vanad pillilood sama värsked kui kohapeal sündinud improvisatsioon.” Nii sünnivadki tema lood, mis saavad intiimse kõla viiulite, hääle ja elektroonika abil. Maarja on esimese Eesti artistina mänginud maineka maailmamuusika sündmuse WOMEX põhiprogrammis ning viimase paari aasta jooksul andnud kontserte Ameerikas, Kanadas ja mitmel pool Euroopas. Maarja teine album 'Une meeles’, mis kriitikute poolt suurepärase vastuvõtu sai, ilmus kevadel 2016.

Hendrik Kaljujärv on olnud loominguliselt aktiivne paljudes formaatides – loonud muusikat sõna- ja tantsulavastustele, teinud installatsioone galeriides, lavastanud ja tähelepanu äratanud kooslusega Cubus Larvik. Tema tööde läbiv tunnus on intensiivne ja sügav seisunditaotlus ja hoolikalt viimistletud töö erinevate meediumite ja vahenditega. Peale tehnilise täpsuse on ta võimeline tunnetama erinevate formaatide toimemehhanisme, jäädes truuks enda esteetilistele ja ideelistele valikutele.


2016. aasta suvel alguse saanud koostöös kohtub Maarja akustiline luubimaailm Hendriku elektrooniliste helidega, nihutatakse ja laiendatakse heliruume. Kuulda saab nii Maarja uue albumi materjali veidi teise nurga alt kui ka mõningaid päris uusi lugusid.

http://www.setofolk.ee

https://www.facebook.com/puuluup/


http://maarjanuut.com/kodu