Hariv-meelelahutuslik pühapäev Treski Küünis - KARMOŠKAD KÜÜNIS 23. juulil.

Osta pilet SIIT!

Päev, kus enne kontserti toimuvad õpitoad. Õpitubasid viivad läbi kuningriigi parimad pillimehed- Toomas ja Meel Valk ning Matis ja Evelin Leima. Pärast õpitubasid annab tantsulise kontserti seto särtsbänd Kiiora.


Kiiora sündis 2010. a hilissuvel, kui Matis ja Laurits Leima ning Evelin Ämarik hakkasid omavahelist koosmängu kindlamalt piiritlema. Põhjuseks sai Luhamaal toimunud pidu, kus saime kutse oma muusikat teistega jagada.


Nimi „Kiiora“ on pärit Anne Vabarna lauldud seto eeposest „Peko”. Loos andis selle võimsa tammenuia Pekole tema isa, et vajadusel relv kirstupõhjast haarata ja vaenlasele vastu astuda. Samuti pani kiiora rukki vohama, kui seda põllule näidata. Praegu nimetatakse selle nimega ülemsootska valitsussaua.

Külapillimehed Toomas ja Meel Valk elavad Setomaal Nedsaja külas. Meel ja Toomas on sisustanud peoõhtuid kõikjal Eestis ning tutvustanud Eesti pillilugusid ja tantse ka Prantsusmaal, Saksamaal, Lätis, Venemaal, Udmurdimaal, Mordovamaal ning Tatarimaal. Meel ja Toomas on koos pilli mänginud juba 14 aastat ja mõlemaid on korduvalt valitud Seto Kuningriigi parimaks pillimeheks.

http://kiiora.eu
http://pillimees.weebly.com/toomas-ja-meel-valk.html